Zajęcia na uczelni wyższej kojarzyły mi się zwykle z uczestnictwem w bardziej lub mniej interesujących wykładach i przyswajaniu mnóstwa teoretycznej wiedzy. Od jakiegoś czasu szukałem oferty edukacyjnej, która wyjdzie poza ten schemat i oprócz wiadomości teoretycznych, da mi praktyczne narzędzia, które będę mógł wykorzystać w pracy szkoleniowej. W październiku 2018 odkryłem Akademię Trenera Biznesu wg metodologii JAK-MD™ na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Już od pierwszych zajęć byłem pod wrażeniem ilości praktycznych ćwiczeń i warsztatów, które pokazywały pracę trenera biznesu z różnych perspektyw. Poznałem niezbędne informacje na temat badania potrzeb szkoleniowych, projektowania i prowadzenia szkoleń, ewaluacji projektów szkoleniowych czy zarządzania procesem grupowym. Poznałem i przećwiczyłem wszystko, co każdy trener biznesu wiedzieć powinien. Dowiedziałem się, jak trener powinien pracować nie tylko na sali szkoleniowej, ale także jak wygląda praca szkoleniowca „od kuchni”.

Profesjonalnie przygotowane warsztaty oraz duże zaangażowanie prowadzących zajęcia, którzy byli dostępni dla uczestników także między zjazdami na uczelni powodowały, że proces uczenia się był jeszcze bardziej przyjemny.

Wiem, że jeszcze mnóstwo pracy trenerskiej przede mną, ale już teraz dziękuję kadrze Akademii Trenera Biznesu JAK-MD za całą przekazaną wiedzę, która, mam nadzieję, zaprocentuje w przyszłości.

Polecam Akademię Trenera Biznesu JAK-MD™ na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego początkującym jak i doświadczonym trenerom oraz tym, którzy chcą dopiero rozpocząć przygodę pracy szkoleniowca.

Piotr Chojna, V edycja Akademii Trenera Biznesu


Studia podyplomowe Coaching Menedżerski są dobrym połączeniem transferu wiedzy i umiejętności coachingowych. Większość zajęć ma charakter praktyczny, co zdecydowanie wyróżnia ten kierunek spośród pozostałych. Studia mają przemyślaną strukturę, są dobrze zorganizowane i prowadzone. Świetna, partnerska atmosfera sprawiła, że z przyjemnością przyjeżdżałam na każdy zjazd. Studia stanowią wartość dodaną do mojego rozwoju osobistego. Zdobyte umiejętności coachingowe wykorzystuję w życiu zawodowym i prywatnym. Gorąco polecam.

Klaudia, VII edycja


Posiadam pięcioletnie doświadczenie w finansach, pracując w różnych korporacjach w Poznaniu. Długo szukałam studiów podyplomowych dla siebie, dzięki którym rozwinę swoje umiejętności. Wybrałam Coaching Menedżerski – i nie pomyliłam się. Te studia to nie są zwykłe studia. Sprawiają one, że człowiek zaczyna poznawać siebie, swoją osobowość, to kim jest. Program studiów jest bardzo dobrze przygotowany i każdy się tu odnajdzie. Polecam zarówno kadrze menedżerskiej, pracownikom, którzy w przyszłości chcą zarządzać ludźmi, jak i osobom, które swoją karierę wiążą z coachingiem. Te studia zmieniają życie, idąc na nie odkryjesz siebie na nowo i dowiesz się o sobie rzeczy, o których wcześniej nie miałeś pojęcia. Poznałam wielu ciekawych ludzi, a może i zawarłam przyjaźnie na całe życie. Kadra ucząca, w szczególności Ewa i Agnieszka są świetnym zespołem, potrafią doskonale przekazywać wiedzę, popartą przykładami z życia, wysłuchać i wesprzeć, gdy tego potrzebujemy. Studia pomogły mi uwierzyć w siebie i dostrzec drzemiący we mnie potencjał.

Anna Solarska, VI edycja
annasolarska1989@gmail.com


O studiach i studiowaniu myślałem od kilku lat. Jednak zawsze było coś ważniejszego i pilniejszego. W poprzednim roku podjąłem decyzję, że ten czas nadszedł. Dlaczego akurat te studia? Otóż określenie Coaching Menadżerski w moim inżynierskim słowniku nie istniało. Jako inżynier, technolog i zarazem menadżer zarządzający zespołem ludzi używam całkiem innej terminologii. Po roku pracy, nauki i spotkań ze wspaniałymi ludźmi poznanymi na Studiach oraz bardzo kompetentną Kadrą, pozwalam na stałe wpisać ten termin do mojego życia.

Co to mi dało? Przede wszystkim bardzo głębokie poznanie siebie, refleksję, niesamowitą inspirację i kreowanie nowych pomysłów na gruncie prywatnym i zawodowym, a przede wszystkim samoświadomość. Narzędzia, które są prezentowane podczas przede wszystkim zajęć warsztatowych mogę wykorzystać w pracy zawodowej. Zaufanie, wyjście ze strefy komfortu i otwarte pytania nie są żadną tajemnicą.

Szczerze polecam te Studia osobom, które chcą odkryć coś nowego w sobie. Odległość z dowolnego zakątka kraju nie ma żadnego znaczenia …. Piszę to jako DRIVER :-). Te Studia to proces, który zaczął się pierwszego dnia zajęć i mimo, że jest po egzaminach to ciągle trwa…

Przemek, VI edycja
kaminskiiprzemyslaw@gmail.com


Zapisałem się na studia mając mgliste pojęcie o coachingu i generalnie nie do końca czując, czego mogę się tu nauczyć. Już pierwsze zajęcia z coachingu uchyliły drzwi do jakiegoś nowego nieznanego świata, który zachęcał do poznania. Początkowo wewnętrznie stawiałem opór, buntowałem się, podważałem, ale z czasem przekształciło się to w eksperymentowanie i ciekawość, by ostatecznie stać się fascynacją, entuzjazmem i aprobatą.

Studia te pomagają w budowaniu samoświadomości, w zadawaniu i odpowiadaniu sobie na trudne pytania, w przekraczaniu własnych barier, w byciu uważnym na innych, w rozwijaniu własnych kompetencji menadżerskich a poprzez to w rozwijaniu ludzi, z którymi pracujemy.

Gorąco polecam, również umysłom ścisłym 🙂

Zbigniew, VI edycja


Pracuję w dużej korporacji jako Kierownik Projektów. Zdecydowałem się na wybór Studiów Coachingu Managerskiego na UE w Poznaniu po szczegółowej analizie moich mocnych i słabych stron, zainteresowań i predyspozycji, które wykonałem metodą Carrier Direct, przy wsparciu wybranego przeze mnie, certyfikowanego Coacha.

Był to dobry wybór i czuję pełną satysfakcję z odbytych Studiów. Warto było wybrać ten kierunek i Tę właśnie Uczelnię, nawet kosztem kilkugodzinnych dojazdów z odległego miasta, w którym mieszkam. Studia Coachingu, o którym wcześniej wiedziałem niewiele, pozwalają w bardziej konkretny i uporządkowany sposób spojrzeć na marzenia i cele, które przecież wszyscy mamy i chcemy je realizować, ale czasami nie wiemy jak. Podczas Studiów odkryłem, że Coaching może pomóc w realizacji celów i naprawdę, realnie pomaga. Urzekła mnie szczególnie etyczność tej metody, która wynika m.in. wręcz z zakazu nacisku i narzucania czegokolwiek osobie pragnącej realizować własny cel, a w to miejsce jest sztuka nieinwazyjnego wspierania w samodzielności odkrywania najlepszej drogi do realizacji tego osobistego celu klienta. Szybko zauważyłem, że takie podejście bardzo pozytywnie wpływa na relacje, motywowanie zespołu, również w mojej pracy zawodowej, niekoniecznie tylko gdy pracuję jako coach, ale po prostu w wielu obszarach mojego życia.

Jest wiele innych pozytywnych aspektów odbytych Studiów, ale te kolejne najważniejsze, to poznanie wielu ciekawych osób ze wszystkich zakątków Polski, możliwość pracy w warunkach dobrze przygotowanych, praktycznych warsztatów, które uważam za zdecydowanie najwartościowszą formę przyswajania wiedzy.

Szczerze polecam te Studia wszystkim, którzy interesują się coachingiem, ale też tym osobom, które chciałyby nabyć umiejętności skutecznej realizacji celów i oraz umiejętnie wspierać innych w ich realizacji.

Andrzej S. , V edycja
andrzej.slomczewski@gmail.com


Studia wybrałem zupełnie spontanicznie, potrzebowałem czegoś nowego, potrzebowałem zmiany. Zależało mi nad poznaniem nowych ludzi oraz nowych kierunków wiedzy. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu poleciła mi koleżanka, która wcześniej tam studiowała, ale na innym kierunku. Jeszcze rok temu coaching był dla mnie nowością w pełni tego słowa znaczeniu. Teraz mogę śmiało powiedzeć, że coaching wyznaczył mi kierunek do tego, żeby żyć w pełni, być szczęśliwym i dążyć do celu.

Studia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych wykładowców, którzy potrafią przekazać wiedzę akademicką łącząc ją z żywym warsztatem. Stworzyli oni taką atmosferę, że już na koniec pierwszych zajęć nie mogłem się doczekać kolejnego zjazdu. Dla mnie był to rok dużych zmian w dobrym tego słowa znaczeniu. To czego się nauczyłem, czego doświadczyłem pozwoliło mi na to, żeby patrzeć w przyszłość, być tu i teraz oraz nie zgłębiać przeszłości. Dziękuję bardzo Ewie, Agnieszce, Magdzie, Jackowi, pozostałym wykładowcom oraz całej grupie studentów już absolwentów ;-). Polecam wszystkim Studia podyplomowe „Coaching Menedżerski – nowoczesne narzędzie rozwoju osobistego, zespołu i organizacji”. Te studia to świetna inwestycja w swój rozwój osobisty.

Michał K. , V edycja
marcel0@poczta.fm


Szukać szkoleń, studiów, kursów można długo i nie znaleźć, a czasem jedna uważna rozmowa wystarczy, aby podjąć właściwą decyzję. Tak było w moim przypadku. Czas poświęcony przez jednego z trenerów prowadzących zajęcia w strefie coacha tuż przed wyborem studiów podyplomowych Coaching Menedżerski UEP uwolnił mnie od trudnej sztuki wyboru.

Same studia są doświadczeniem coachingu na własnej osobie i to jest ich największą wartością. Żadna literatura nie pozwala tak ruszyć z miejsca jak empiria. Program studiów jest właśnie ułożony według sekwencji doświadcz, pytaj, a następnie poznaj teorię. A wszystko w doborowym towarzystwie zarówno kadry towarzyszących coachów, jak i studentów, którzy również poszukują i odkrywają – spotkać takich ludzi na swej drodze bezcenne tak dla managera, jak i sympatyka coachingu.

Polecam osobom pragnącym przedłużyć refleksję o sobie i popraktykować uważność na drugiego człowieka.

Monika. T, V edycja
monikateler@gmail.com


Studia z Coachingu rekomenduję wszystkim, którzy zarządzają firmą, zespołem lub po prostu współpracują z menedżerami i zespołami ludzi, czyli tak naprawdę każdemu.

Osobiście studia te dały mi niesamowitą wiedzę…przede wszystkim o sobie samej. Narzędzia, jakich nauczyłam się stosować, oraz umiejętności, które rozwinęłam przez tych kilka miesięcy, niesamowicie ułatwiają mi codzienną pracę. Więcej słucham, daję przestrzeń do kreowania pomysłów i odkrywam ludzi na nowo.

Studia te były też możliwością poznania wspaniałych ludzi. Grupa indywidualistów, którzy okazali się być niesamowitymi postaciami, chętnie dzielącymi się swoim doświadczeniem zawodowym i życiowym. To nie tylko studenci, ale także prowadzący zajęcia. Idealnie dobrani ,,wykładowcy” powodujący często burzę w grupie, niejako zmuszali nas do wspólnej pracy i zaangażowania.

Gorąco polecam!!!

Paulina S., V edycja
PaulinaSuchocka1@poczta.fm


„Studia Podyplomowe  Coaching Menedżerski – nowowczesne narzędzie rozwoju osobistego, zespołu i organizacji na UEP we wspólpracy z JAK-Marketing Dialog to niesamowite przeżycie, nie znalazłam równie ciekawej oferty na rynku, która zawierałaby tak wiele zajęć praktycznych. Dzięki tym studiom odkryłam więcej siebie, zrozumiałam co jest dla mnie ważne, co jest niezwykle ważne i pomocne w mojej codziennej pracy z ludźmi. Uważność i słuchanie to umiejętności, które przez ten rok zajęć rozwinęłam bardzo mocno, a efekty wykorzystywania narzędzi coachingowych widoczne są na co dzień. Nigdy nie zastanawiałam się nad siłą dobrego pytania, teraz widzę tę moc, dobre pytanie po którym przychodzi refleksja, burza emocjonalna i niesamowita chęć do działania. Polecam wszystkim tą przygodę”.

Katarzyna V edycja studiów
HR Manager


Studia podyplomowe COACHING MENEDŻERSKI organizowane przez UEP to był strzał w dziesiątkę i bardzo solidnie zainwestowane pieniądze. Od samego początku bardzo dobrze zorganizowane studia, przepływ informacji zawsze na czas, plan zjazdów, materiały od prowadzących wykłady bez żadnych opóźnień trafiały do nas i najważniejsze, byliśmy pod opieką bardzo doświadczonych wykładowców, którzy niejednokrotnie zarażali nas swoją pasją, byli otwarci na nas i chętnie dzielili się swoim doświadczeniem. Bardzo ważnym obszarem studiów była STREFA COACHA prowadzona przez trenerów: Agnieszkę Grys i Ewę Bareła (…) Ewa i Agnieszka bardzo szybko nawiązały wspaniały kontakt z grupą, nie istniały żadne bariery, liczne warsztaty zawsze były perfekcyjnie przygotowane, a energia Agnieszki i Ewy udzielały się nam wszystkim. (…) Podczas spotkań doszło nie tylko do integracji i wręcz przyjacielskich relacji na poziomie prowadzący-studenci, lecz także nasza grupa bardzo się ze sobą zaprzyjaźniła (…) i teraz już po ukończeniu studiów utrzymujemy wspaniałe relacje mając niejednokrotnie wspólne plany związane z pracą w roli coacha. Agnieszka i Ewa pomogły zrozumieć nam że życie zaczyna się tam, gdzie kończy się strefa komfortu i że zmiana jest najciekawszą częścią naszego życia, a wszystko zależy od tego jak do niej podejdziemy i co z tego weźmiemy dla siebie.

Paweł Morawski
pawel_morawski@poczta.pl


Studia podyplomowe COACHING MENEDŻERSKI wprowadziły wiele zmian do mojego życia zawodowego jak i prywatnego. (…) Jeśli chodzi o samych prowadzących to ich wieloletnie doświadczenie, rzetelna wiedza, indywidualne podejście do każdego uczestnika, ich niesamowite osobowości, sprawiły, że w czasie zajęć chciało się z siebie dawać 200%. Gdyby istniała edycja drugiego stopnia, nie wahałabym się ani chwili by w niej uczestniczyć.

Justyna Suliba
jsuliba@gmail.com


(…) Już na inauguracji kadra wykazała się pełnym profesjonalizmem i otwartością na drugiego człowieka. Z każdym następnym spotkaniem było coraz lepiej. Rzetelna wiedza, terminowość, bogactwo narzędzi, odpowiadanie na potrzeby słuchaczy oraz wiele godzin nadzorowanej praktyki coachingowej to tylko część zalet. Najważniejszą rzeczą dla mnie, którą dały mi te studia była ZMIANA. (…)

Wioletta Lewicka
lewicka_w@wp.pl


Studia podyplomowe COACHING MENEDŻERSKI rozpoczęłam z myślą pogłębiania moich kwalifikacji zawodowych, a przede wszystkim w celu nabycia praktycznych umiejętności prowadzenia coachingu. Dlatego też dużą wartość miały dla mnie zajęcia prowadzone w ramach strefy coacha. Już od pierwszych zajęć można było odczuć ich szczególny charakter: pełen zaufania, szacunku, zrozumienia i otwartości na nas – uczestników. (…) Zajęcia te były dla mnie interesującą przygodą a zdobyta wiedza i umiejętności pomocne zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Hanna Gładysz-Ioannou
gladysz-ioannou@wp.pl


Studia podyplomowe COACHING MENEDZERSKI to jedna z najlepszych inwestycji w moim życiu. Czas poświęcony na zjazdach to ciągła nauka, rozwój, poznawanie siebie. To niezwykli ludzie, którzy stworzyli jedyną tak niepowtarzalna grupę, ale grupy by nie było gdyby nie dwa podstawowe źródła wiedzy czyli Ewa i Agnieszka. To one zaraziły coachingiem, to one pokazały narzędzia i działania, to one otworzyły drzwi, przez które wcześniej nie miałam okazji wejść. Studia te to niezwykła przygoda dla laików takich, jakim byłam ja. Ciekawa forma prowadzenia studiów umożliwiła rzeczywiste poznanie czym jest coaching. (…) Jeśli chcesz się rozwijać, głębiej poznać siebie, potrzebujesz menedżerskich wskazówek to te studia skierowane są do Ciebie.

Katarzyna Chmielewska
k.chmielewska.gp@gmail.com


Studia podyplomowe „Coaching menedżerski – nowoczesne narzędzie do rozwoju osobistego, zespołu i organizacji” wybrałam trochę na przekór sobie i na zasadzie „chciałabym, lecz boję się”. Choć nie lubiłam słowa coaching, to zależało mi, aby dowiedzieć się jak to naprawdę jest? Co znaczy to słowo? Co może we mnie zmienić, czego nauczyć? W konsekwencji moja decyzja okazała się być wspaniałą inwestycją w siebie! Czas, który poświęciłam na studiowanie tego zagadnienia dodał ogrom profesjonalnej wiedzy, zwiększył moją samoświadomość, odblokował we mnie potencjał, ukierunkował drogę ku zmianom i realizacji celów osobistych i zawodowych. Mam poczucie, że w październiku 2014 roku stanęłam na stacji „Niewidoma”, wsiadłam do pociągu (bynajmniej nie byle jakiego) i pociąg ruszył. Jest czerwiec 2015, pociąg nie jedzie, lecz pędzi, wiezie mnie do właściwej, przeze mnie wybranej stacji „Sukces”. W czasie studiów przekonałam się, jak wszystko może zostać w tyle J. Olbrzymią wartością studiów są warsztaty i ćwiczenia praktyczne. Największą wartością są coachowie i wykładowcy, zawsze chętni, otwarci, wysoce profesjonalni!

Zachęcam i mocno polecam

Beata Staszkiewicz-Mieszała III edycja studiów
beata.staszkiewiczmieszala@gmail.com


O nauce i studiowaniu coachingu myślałem od wielu lat. W praktyce menedżerskiej uważam ,iż umiejętności coachingowe są niezbędne w byciu dobrym i skutecznym liderem. Po wnikliwej analizie oferty kursów i studiów, wybrałem COACHING MENEDŻERSKI. Studia wprowadziły mnie w świat coachingu. Ewa i Agnieszka w STREFIE COACHA inspirująco nauczyły wielu narzędzi coachingowych i jak je stosować w praktyce zawodowej jak i życiu prywatnym. Wiele godzin ćwiczeń, warsztatów i treningów to bezcenne godziny na przećwiczenie poznanych narzędzi. Super atmosfera, profesjonalizm wykładowców. Stąd uważam że decyzja o studiach to strzał w dziesiątkę i polecam każdemu menedżerowi który myśli o rozwijaniu swoich kompetencji menedżerskich. Studia te to także dobry start dla tych którzy myślą o rozwoju osobistym i o byciu coachem. Dobrze zainwestowane pieniądze, gwarantowany zwrot z inwestycji.

Czekam na drugą edycję.

Adam Kotyk, III edycja studiów
aspak@adres.pl


Wybór studiów podyplomowych Coaching Menedżerski był strzałem w dziesiątkę. Nauczyłam się wielu rzeczy: jak prowadzić sesje coachingowe, jak używać narzędzi, jak zarządzać, ale co najważniejsze nauczyłam się jak słuchać – słuchać innych, ale też słuchać siebie i jak zadawać pytania: otwierające, pogłębiające, trafne. Poszłam na studia z zamiarem zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, a wyszłam przede wszystkim z większą świadomością siebie. Teraz wiem, czym jest zmiana i wyjście ze strefy komfortu, i co mi to daje. Nie byłabym jednak w tym miejscu, w którym jestem dzisiaj, gdyby nie Ewa i Agnieszka – niesamowite osoby, zarażające pozytywną energią i pasją do coachingu, cierpliwe, szczere i w pełni akceptujące drugą osobę. Polecam te studia nie tylko menedżerom, pracownikom HR, czy przyszłym coachom, ale przede wszystkim ludziom – ludziom, którzy chcą poznawać i rozwijać samych siebie.

Anna Markowska II edycja studiów
anna.marta.markowska@gmail.com


Tym wszystkim, którzy pragną posiąść wiedzę i umiejętności z zakresu coachingu z całą mocą i odpowiedzialnością pragnę zarekomendować studia podyplomowe „Coaching menedżerski” realizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Dokładnie rok temu zastanawiałam się, z której oferty edukacyjnej z zakresu coachingu skorzystać? Przecież wydatek niemały, możliwości edukacyjnych wiele, a na dodatek nie byłam żadnym menedżerem, a jedynie osobą pragnącą zgłębić tajniki coachingu. Moje wątpliwości rozwiałam zapoznając się nie tylko z założeniami programowymi studiów, a przede wszystkim z praktyką oraz warsztatem zawodowym wykładowców.

Dziś już wiem, że dokonałam najmądrzejszego wyboru spośród wielu istniejących ofert kształcenia, a poczyniona inwestycja we własny rozwój zawodowy wygenerowała maksymalne zyski. Zdobyłam rzetelną wiedzę o coachingu, trenowałam umiejętności społeczne, rozwinęłam nowe kompetencje, po wielokroć doświadczałam siebie w roli coacha i coachee. Żadne przecież studia podyplomowe nie uczynią z człowieka, po zaledwie kilku miesiącach, „rasowego” coacha. Studia podyplomowe z zakresu „Coachingu menedżerskiego” pozwalają jednak zbudować solidny i trwały fundament pod nową rolę zawodową. To wszystko nie byłoby możliwe bez „strefy coacha” oraz naszych „nauczycieli, mentorów, coachów” w osobie Ewy i Agnieszki. To one zabrały mnie i grupę w genialną i piękną „podróż”, która nie musi mieć swego końca. Każdemu czytającemu ten wpis serdecznie życzę spotkania z Ewą i Agnieszką, które konsekwentnie uczą, wytrwale wspierają, stoją na straży zasad i wartości ważnych w coachingu, a nadto systematycznie inspirują do opuszczania strefy komfortu. Zapewne jak wielu kończących te studia już doświadczam „magii” pożądanych zmian w moim życiu. Każdemu niezdecydowanemu z serca polecam pobieranie nauki jedynie od profesjonalnych i doświadczonych coachów.

Hanna Nowicka II edycja studiów
hanka.now@wp.eu


Studia podyplomowe „Coaching menadżerski” to był „strzał w dziesiątkę „. Poznałam fantastycznych ludzi , otwartych i pomocnych. Zajęcia w formie warsztatów były dynamiczne i bardzo praktyczne, prowadzone przez inspirujących trenerów.Dzięki nim odkryłam umiejętności i kompetencję, które były głęboko ukryte. Uważam, że każdy świadomy menadżer powinien poznać proponowane na zajęciach narzędzia. Ja kończę studia z większą świadomością, co niekiedy bywa przerażające :). Coaching to wolność, więc tak naprawdę od nas zależy, co z tym zrobimy.

Serdecznie polecam

Asia O. II edycja studiów
ozy74@tlen.pl