Praca z coachem to moje nowe doświadczenie i ostatnia deska ratunku w sytuacji, w jakiej się znalazłam. Coaching był mi zupełnie obcy, ale wzbudził moje zainteresowanie i zdobył zaufanie, kiedy dowiedziałam się, że NIE jest manipulacją, ani budowaniem swojego wizerunku kosztem innych, ale wykorzystuje mój potencjał we właściwie kierowanym przez coacha procesie.

Weszłam w proces coachingu i jestem zadowolona. Jasne zasady współpracy, zdecydowana moja praca przy dobrze słuchającym i właściwie prowadzącym coachu jest dla mnie zaskakująca i prowadząca małymi krokami do rozwiązania problemu. Przy Ewie uczę się definiować właściwie problem i jakie kroki na daną sytuację przedsięwziąć. W pracy nad sobą nauczyłam się cieszyć z małych sukcesów, nie można natychmiast oczekiwać pozytywnego rezultatu. Dobro potrzebuje zatrzymania, przemyślenia, ciszy, spokoju, emocji, ale nie bierności. Dzisiaj, jeszcze lepiej rozumiem, że w nagłym, gwałtownym postępowaniu czyha nieprzyjaciel i posuwa do rozpaczliwych w skutkach decyzji.

Ważne dla mnie było tempo pracy – dostosowane do mnie, a na chęć przerwania współpracy, Ewa powiedziała: „Tak rozumiem, masz prawo zrezygnować lub zmienić postawiony cel. Zdecyduj i powiedz mi o swojej decyzji na następnej sesji”. To czyniło mnie bezpieczną, że nikt nie manipuluje moimi emocjami. Przez wszystkie sesje mogłam być sobą, a motywacja Ewy posuwała mnie do przodu. Po pierwszej edycji wiem, z jakiego miejsca wyszłam i gdzie jestem teraz. Można to porównać do twierdzy, w jakiej byłam zamknięta. Twierdzy, na zewnątrz której rozpościerają się piękne, kwieciste łąki. Dzisiaj już widzę, jakie są piękne i co mnie czeka, gdy przebędę do końca właściwą drogę.

Iwona, lat 43


Z Panią Ewą Bareła jako coachem pracowałam od lutego do czerwca 2011 r.

Pani Ewa jest profesjonalistką. Praca z nią przyniosła mi rozwój w sferze zawodowej, jak i osobistej. Jest nie tylko doskonałym partnerem w procesie, ale potrafi doskonale wczuć się w sytuację drugiej osoby i właściwie nazwać procesy, które zachodzą w człowieku. Jest partnerem, który czuwa nad rozwojem, pokazuje ścieżki i co ważne – nie narzuca rozwiązań. Pozwala dojrzeć do decyzji, co powoduje, że wszystkie decyzje są zgodne z wnętrzem osoby prowadzonej. Empatia, zdolność wyczuwania sytuacji drugiej osoby i swoboda we współpracy powodują, że sam proces staje się wielką przygodą ku poznaniu siebie. Mogę zapewnić, że po naszej kilkumiesięcznej współpracy jestem inną osobą, bardziej pewną siebie i swoich kompetencji, zdecydowaną i świadomą zarówno swoich możliwości jak i potrzeb.

Z całą pewnością polecam panią Ewę jako coacha.

Katarzyna – specjalistka w dziedzinie PR


Pani Ewa Bareła jest osobą chętnie wspierającą innych i pomagającą w rozwijaniu umiejętności, zdolności, talentów oraz silnych stron. Cechuje ją pozytywne podejście do ludzi, optymizm, wytrwałość w dążeniu do celu, odpowiedzialność. Jest dojrzała emocjonalnie. Posiada bardzo wysoki poziom energii i motywacji do działania.

Lubi ludzi, jest na nich otwarta, łatwo nawiązuje kontakty, często się uśmiecha, za co inni obdarzają ją dużą sympatią. W trakcie rozmowy buduje atmosferę zaufania, pełna empatii, aktywnie słucha rozmówcy.

Potrafi zmotywować do działania i do zmiany. Jest uczciwa i postępuje etycznie. Ma predyspozycje interpersonalne do bycia coachem.

Katarzyna – dyrektor działu HR